Ve středu 15. května se konal 28. ročník sbírky Český den proti rakovině, který každoročně organizuje Liga proti rakovině Praha. Květy měsíčku lékařského tento rok s růžovou stužkou zaplnily naší školu i ulice města. Cílem sbírky je preventivně působit na širokou veřejnost prostřednictvím letáků s informacemi a za nabízené kvítky získat prostředky na boj proti rakovině – na nádorovou prevenci, zlepšení kvality života onkologických pacientů, podporu onkologické výuky, výzkumu a vybavení onkologických center. I letos se o distribuci tradičně postarali žákyně a žáci 1. ročníku oboru sociální činnost. Sbírka probíhá na pevných distribučních místech až do neděle 19. května, kde ji můžete podpořit. Zaslat můžete i dárcovskou SMS ve tvaru DMS KVET 30 nebo DMS KVET 60 nebo DMS KVET 90 nebo DMS KVET 190 na číslo 87 777.