Vážení uchazeči o studium, vyhlašujeme 3. kolo přijímacího řízení do primy osmiletého gymnázia ŠVP Hostinné a do 1. ročníku učebního oboru ošetřovatel.

Přihlášky do 3. kola můžete podávat v listinné podobě od 28. 6. do 4. 7. 2024. Přihlášky doručte do 4. 7. na adresu Krkonošské gymnázium a SOŠ, Horská 309, 543 71 Hostinné.

Vážení uchazeči o studium, níže naleznete výsledky přijímacího řízení - druhého kola - na všechny obory studia v naší škole.

V pátek 7.června jsme se za slunečného počasí vypravily spolu s prvním ročníkem oboru Ošetřovatel do ZŠ a MŠ Dolní Lánov, kam jsme byly pozvány zastupující paní ředitelkou Mgr. Petrou Půlpánovou na workshop první pomoci. Děvčata ve své premiéře předvedla, co se za rok studia naučila a své znalosti a dovednosti mohla předat jak malým, tak i větším účastníkům akce. Bylo inspirující vidět nadšení všech, při ukázkách základů první pomoci, které mohou zachránit život. Celý workshop byl velmi přínosný a motivující, nejen pro děti, ale i pro naše studentky, které si vyzkoušely své schopnosti v reálných situacích. Pozvání přijali též zástupci hasičů z Arnultovic, horské služby Krkonoše, policistů z Vrchlabí a psovodů z Trutnova. I těm patří veliký dík, za jejich ochotu podpořit takovéto akce. Jejich profesionální ukázky přispěly k celkové informovanosti při řešení krizových situací.

Červené pondělí rozběhlo duhový týden na našem gymnáziu. V dalších dnech nás čeká modré úterý, zelená středa, žlutooranžový čtvrtek a týden uzavře duhový pátek.

Třída Septima a 3.S odjela v neděli na vodácký kurz. V průběhu tohoto týdne žáci splují řeku Vltavu z Vyššího Brodu přes Český Krlumlov až do Zlaté koruny. Sledujet pravidelný fotoreport z vodáku na facebookových stránkách školy.

Na pátek 28. 6. 2024 vyhlašuji volný den pro žáky.

Mgr. Martin Vlášek, ředitel školy

Nedostali jste se na vysněnou střední školu? Nabízíme kvalitní vzdělání v příjemné atmosféře, a to v maturitním oboru gymnázium, maturitním oboru sociální činnost a učebním oboru ošetřovatel.

Přihlášky do druhého kola můžete podávat prostřednictvím DIPSY od 21.5. do 24.5.2024. Přihlášku můžete podat buď elektronicky v systému DIPSY nebo ji přinést osobně vytištěnou.

Studentský parlament pořádal oblíbenou akci - No Backpack Day! Žáci odložili své školní batohy a aktovky a do školy se vydali s různými předměty. S fotoaparátem jsme na chodbách zachytili tahací autíčko, nákupní košík, klec na andulky nebo typický ranec, se kterým šel Honza do světa. Zapojení několika desítek žáků do této veselice nás velice těší a zároveň jsme tím poukázali na smutnou realitu v některých zemích, kde si žáci nemohou svůj batoh do školy nosit.

Děkujeme všem, kteří se zapojili a vyjadřujeme obdiv nad vašimi kterativními nápady.

V rámci výuky dějepisu dnes hostila naše primány Galerie antického umění v Hostinném. Žáci se během prohlídky blíže seznámili s antickým uměním, sportem a bájemi.

Ve středu 15. května se konal 28. ročník sbírky Český den proti rakovině, který každoročně organizuje Liga proti rakovině Praha. Květy měsíčku lékařského tento rok s růžovou stužkou zaplnily naší školu i ulice města. Cílem sbírky je preventivně působit na širokou veřejnost prostřednictvím letáků s informacemi a za nabízené kvítky získat prostředky na boj proti rakovině – na nádorovou prevenci, zlepšení kvality života onkologických pacientů, podporu onkologické výuky, výzkumu a vybavení onkologických center. I letos se o distribuci tradičně postarali žákyně a žáci 1. ročníku oboru sociální činnost. Sbírka probíhá na pevných distribučních místech až do neděle 19. května, kde ji můžete podpořit. Zaslat můžete i dárcovskou SMS ve tvaru DMS KVET 30 nebo DMS KVET 60 nebo DMS KVET 90 nebo DMS KVET 190 na číslo 87 777.