Ve letošním školním roce se naše škola rozhodla investovat do moderních technologií a získala dvě výkonné 3D tiskárny a laserovou gravírovačku. Tato rozhodnutí nebyla náhodná - cílem bylo nejen zkvalitnit výuku informatiky a výpočetní techniky, ale také poskytnout žákům přístup k technologiím, které jsou klíčové v oblasti IT.

Jedním z hlavních důvodů pořízení 3D tiskáren bylo umožnit žákům seznámit se s moderními technologiemi, které jsou často využívány v praxi. Díky nim mohou žáci nejen lépe porozumět konceptům ve výuce, ale také získat také praktické dovednosti v oblasti tvorby a designu.

Využití 3D tiskáren a gravírovačky se však neomezuje pouze na předmět informatiky. Díky širokému spektru možností, které tyto přístroje nabízejí, se otevírá prostor pro využití v dalších předmětech. Například ve výtvarné výchově mohou žáci vytvářet třídimenzionální modely svých návrhů a rozvíjet tak svou kreativitu a technické dovednosti zároveň. Díky tomu vytváříme mezipředmětové vazby a žáci se mohou zapojit do projektů, které kombinují znalosti z informatiky, matematiky, výtvarné výchovy a dalších oblastí. Tímto způsobem se učení stává více integrovaným a žáci získávají komplexní pohled na danou problematiku.

Naše škola je připravena využít potenciál nových technologií a přinést do výuky inovativní a inspirativní prvky. Věříme, že investice do modernizace výuky se promítnou do zlepšení vzdělávacích podmínek a připraví naše žáky na úspěšné uplatnění v moderním světě a na trhu práce.