V týdnu od 20. do 24. listopadu jsme se v hodinách anglického jazyka v souvislosti se Dnem díkůvzdání, který tento rok připadl na 23. listopadu a je jedním ze dvou největších svátků v USA, věnovali tématu vděčnosti. Studenti vytvářeli plakáty nadepsané „Jsem vděčný/á za…“, kam mohli zapisovat nebo kreslit všechny, jimž jsou vděční, a vše, za což jsou vděční. Někteří z nich napsali dopisy, jejichž tématem bylo vyjádření vděčnosti. Vznikly velice inspirativní práce. Týden vděčnosti završila 23. 11. naše americká asistentka Leah March svou prezentací o Thanksgiving Day. V průběhu 5 vyučovacích hodin se studenti gymnázia seznámili s historií této tradice, zvyky, pro nás netradičními jídly, která zdobí sváteční tabuli, a mohli si na konci zahrát hru, prostřednictvím které si procvičili nabyté znalosti a ověřili správné pochopení informací, které slyšeli.