K závěru studia na oboru socialní činnost patří i praktická maturitní zkouška. Minulý týden ji v Domov pro seniory Trutnov úspěšně zvládli všichni naši žáci čtvrtého ročníku! My jim moc k tomuto perfektnímu výsledku moc gratulujeme! V blízké době je čekají ještě didaktické testy a ústní maturitní zkouška!

Dne 17. dubna měli žáci tříd sexty a septimy v rámci exkurze kariérového poradenství možnost poznat fungování a prostory Univerzita Hradec Králové V rámci workshopů si vyzkoušeli e-sportovou učebnu a sestavili vlastní autíčka v robotické laboratoři, se kterými následně pořádali závody. Navštívili seminář Organické chemie a na závěr jim byly představeny všechny fakulty školy včetně nabídky oborů, podmínek studia i možností ubytování. Žáci hodnotí exkurzi jako velmi přínosnou.

Vážení rodiče, třídni schůzky formou konzultací na naši škole proběhnou 23. dubna od 16 do 18 hodin.

Třída 3.O, tedy závěrečný ročník ošetřovatelů, zdraví z exkurze - návštěvy sociálně terapeutické dílny. Tato dílna, známá i jako oranžová kavárna Barevné domky Hajnice, nabízí kavárnu a zároveň vlastní výrobky. Přijďte se někdy také podívat! Děkujeme žákům i paní učitelce Janě Uhrové.

Přijďte si s námi užít Hostinský Majáles 2024! Rodiče, prarodiče, kamarádi i široká veřejnost jsou srdečně zváni! Těšíme se na viděnou!

K tanci a poslechu zahraje školní kapela UŽband, máte se na co těšit! Součástí programu je tradiční průvod městem, třídní vystoupení na dvoře školy, volba krále Majálesu, vyhlášení nejlepší masky a nejlepšího třídního vystoupení.

Startujeme již v pátek 26. dubna od 10 hodin na školním dvoře!

Poskytnutí pomoci druhému člověku považujeme za úplnou samozřejmost, je to naše povinnost morální, ale i zákonná. Navíc nikdy nemůžeme vědět, kdy budeme první pomoc sami potřebovat, protože nečekaná zdravotní komplikace nebo úraz může potkat každého z nás, kdykoliv a kdekoliv. Ovšem rozhodnutí pomoci je jen prvním krokem k úspěšné záchraně lidského zdraví či dokonce života. Přinejmenším stejně důležité je vědět, jak první pomoc poskytnout. Někdy stačí jen zavolat rychlou záchrannou službu, a někdy je potřeba přímo zasáhnout - a v takových chvílích musíte umět správně vyhodnotit situaci a okamžitě reagovat tím nejvhodnějším způsobem a právě toto se učí naši ošetřovatelé v rámci hodin první pomoci.

Naši žáci si v něm mohou každý den zakoupit něco na zub, kromě normálních potravin, které byste našli v obchodě, máme na výběr z mnoha vlastních a čerstvých domácích produktů. Součástí nabízených pochutin jsou každodenně s láskou připravované obložené housky, chlebíčky, ovocné pohárky, saláty a mnoho dalšího. Tento přepych si můžeme dovolit především díky Veronice Bartůňkové, které jsme vděční za to, jak hezky se o nás stará a rozmazluje si nás! Ne náhodou si vysloužila přezdívku ,,paní bufíková”! Jsme rádi, že žákům a zaměstnancům školy chutná! Přijďte ochutnat i vy, a to kdykoliv ve všední dny mezi 6 a 12 hodinou! Věříme, že si u nás pochutnáte!

Žáci třídy 2.O v rámci odborného výcviku pravidelně navštěvují Rehabilitační ústav Hostinné. Při poslední návštěve jim byla představena ergoterapie, fyzioterapie a hyperbarické komory, kterými v rehabilitačním ústavu disponují. Ergoterapie je profese, která prostřednictvím smysluplného zaměstnávání usiluje o zachování a využívání schopností jedince potřebných pro zvládání běžných denních, pracovních, zájmových a rekreačních činností u osob jakéhokoli věku s různým typem postižení. Fyzioterapie je dynamický zdravotnický obor zaměřený na prevenci, diagnostiku a terapii poruch funkce pohybového aparátu. Hyperbarické komory se zase využívají k léčebným účelům tzv. hyperbarická oxygenoterapie (inhalace 100 % kyslíku při zvýšeném tlaku 1 – 2 atm).