Ve dnech 24. a 25. 11. 2021 se uskutečnily volby do školské rady Krkonošského gymnázia a SOŠ.

Zvolení členové školské rady Krkonošského gymnázia a Střední odborné školy:

Ing. Dagmar Sahánková

PhDr. Michal Vávra

Mgr. Jolana Fišarová

Mgr. Veronika Rychtrová

Ladislava Bohačíková

MUDr. Jana Michlová

Vrchlabí 29. 11. 2021

Za přípravný výbor Mgr. Martin Vlášek

V pátek se kluci z tercie a kvarty zúčastnili okresního kola ve florbale v kategorie IV. Porazili všech pět týmů soupeřů a bez ztráty bodu zaslouženě získali zlaté medaile a putovní pohár.
Gratulujeme!!

Vážení rodiče,

vzhledem k epidemiologické situaci jsme se rozhodli v Hostinném pro třídní schůzky on-line formou. Schůzky se budou konat ve čtvrtek 25.11.2021 v 16.30 hodin. Třídní učitelé vám sdělí prostřednictvím platformy Komens upřesňující informace. Děkujeme za pochopení.

Vedení školy

Tak aktuální otázka zdraví byla i jednotným tématem všech projektů, které v rámci výuky jednotlivých předmětů připravili učitelé naší školy pro své žáky.

Den boje za svobodu a demokracii a Mezinárodní den studentstva jsme si u nás na Krkonošské gymnázium a SOŠ připomněli vyvěšením symbolického motivu na fasádu budovy gymnázia.
Ruce zvonící klíči nad Krkonošemi se šálou z trikolóry, symbolická práce studentky Emy Novákové, připomínají jak události 17. listopadu 1989, tak i empatii a solidární účast našeho regionu na nich.

Vážení rodiče, vhledem k situaci, která se nevyhnula ani naší škole, sledujte prosím v následujícím období  častěji zprávy v systému Komens. Informace o možné karanténě, neúčasti žáků ve výuce, atd. můžeme na základě informací KHS a rodičů zasílat i ve večerních hodinách. Děkujeme.

Mgr. Martin Vlášek, ředitel školy

Konečně zase za kulturou!

V naší škole jsme byli zvyklí vyjíždět pravidelně do divadla. V uplynulých dvou letech se to nedařilo, a tak jsme nedávno rádi využili nabídky Divadla Na Fidlovačce a spojili návštěvu Prahy i s literárně-historickou exkurzí.

Během podzimních prázdnin se vyučující chemie Ing. Zuzana Štefanová, PhD. zúčastnila společně se žáky Eliškou Dvořákovou (oktáva) a Michalem Roštejnským (septima) semináře s názvem Cesta do hlubin chemie pořádaného Přírodovědeckou fakultou UK.

Které předměty máte možnost studovat v jedinečném programu Americké maturity?

Přílohy:
Download this file (americka-maturita.pdf)americka-maturita.pdf716 kB

Čtvrtý ročník oborou socialní činnost se účastnil besedy na téma rodinná konference.

Amalthea z.s. je nestátní nezisková organizace působící v Pardubickém kraji. Poskytuje sociální, vzdělávací a terapeutické služby rodinám s dětmi a zajišťuje výkon sociálně-právní ochrany dětí. Předchází umísťování dětí mimo jejich vlastní rodinu. Doprovází náhradní rodiny. Nabízí vzdělávání pro odbornou i laickou veřejnost. Zavádí inovativní metody práce s rodinou a dítětem do praxe.
Do budoucna chystáme besedy i pro nižší ročníky SOŠ!