Konečně zase za kulturou!

V naší škole jsme byli zvyklí vyjíždět pravidelně do divadla. V uplynulých dvou letech se to nedařilo, a tak jsme nedávno rádi využili nabídky Divadla Na Fidlovačce a spojili návštěvu Prahy i s literárně-historickou exkurzí.

Studenti oktávy, septimy, kvinty a 3. S si při sledování českého autorského muzikálu Bratři ve zmiňovaném divadle připomněli příběhy první světové války a historii československých legií. Na vyšehradském národním pohřebišti pak prozkoumali, které významné české osobnosti zde našly místo posledního odpočinku. Příjemná byla za slunečného počasí procházka po vyšehradských památkách a valech s krásnými výhledy na Vltavu a panorama Pražského hradu. Jen doufáme, že nás ještě podobné akce v letošním školním roce čekají!

​​​Studenti a pedagogové Krkonošského gymnázia a SOŠ, pracoviště Hostinné

 

Muzikál Bratři věnovaný padlým hrdinům. Nový český autorský muzikál připodobňující příběhy první světové války. 

Je léto 1914, začala první světová válka. Naši předci žijí v Rakousku – Uhersku, a jen málokdo z nich si opravdu dovede představit, co znamená být ve válce. Čtyři sourozenci Jakub, Matěj, Pavel a Klárka jsou obyčejní lidé zažívající příběh doby, na kterou bychom neměli nikdy zapomenout. Bratři jsou posláni na haličskou frontu. Brzy k nim pronikne nabídka zběhnout k ruské armádě a dát se k československým oddílům, dobrovolníkům, kteří bojují proti Rakousku a doufají v to, že po válce vznikne jejich vlastní, československý stát. S Bratry divák zažije zběhnutí z rakouské armády, uvidí jejich očima bitvu u Zborova i tatíčka Masaryka, pocítí jejich lásky i zoufalství a především hrdinství, na které se zapomíná